TE Connectivity Passive Product BDSA1KR82K
Part No.:
BDSA1KR82K
Datasheet:
BDSA1KR82K.pdf
Description:
BDS A 1000W R82 10%
Shipping
BDSA1KR82K Specifications
Resistance:
0.082 Ohms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
1000W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
3.000" L x 3.000" W (76.20mm x 76.20mm)
Height - Seated (Max):
1.548" (39.31mm)