TE Connectivity Passive Product BDSA1K68RK
Part No.:
BDSA1K68RK
Datasheet:
BDSA1K68RK.pdf
Description:
BDS A 1000W 68R 10%
Shipping
BDSA1K68RK Specifications
Resistance:
68 Ohms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
1000W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
3.000" L x 3.000" W (76.20mm x 76.20mm)
Height - Seated (Max):
1.548" (39.31mm)