Ferroxcube BDS4.6/3/8.9-4S2-Z
Part No.:
BDS4.6/3/8.9-4S2-Z
Manufacturer:
Ferroxcube
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
Nonstandard
Datasheet:
BDS4.6/3/8.9-4S2-Z.pdf
Description:
Ferrite
Shipping
BDS4.6/3/8.9-4S2-Z Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ferroxcube
Series:
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Filter Type:
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
100 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
DC Resistance (DCR) (Max):
1mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.118" (3.00mm)
Size / Dimension:
0.350" L x 0.181" W (8.90mm x 4.60mm)