TE Connectivity Passive Product BDS2A100470RK
Part No.:
BDS2A100470RK
Package:
SOT-227-2
Datasheet:
BDS2A100470RK.pdf
Description:
RES CHAS MNT 470 OHM 10% 100W
Shipping
BDS2A100470RK Specifications
Package/Case:
SOT-227-2
Packaging:
Tray
Resistance:
470 Ohms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
100W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
1.488" L x 1.000" W (37.80mm x 25.40mm)
Height - Seated (Max):
0.827" (21.00mm)