Ferroxcube BD5.1/0.8/10-3S1
Part No.:
BD5.1/0.8/10-3S1
Manufacturer:
Ferroxcube
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
Cylinder
Datasheet:
BD5.1/0.8/10-3S1.pdf
Description:
Ferrite
Shipping
BD5.1/0.8/10-3S1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ferroxcube
Series:
Package/Case:
Cylinder
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Filter Type:
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
88 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
DC Resistance (DCR) (Max):
Ratings:
Operating Temperature:
Mounting Type:
Free Hanging
Height (Max):
Size / Dimension:
0.201" Dia x 0.394" L (5.10mm x 10.00mm)