Bivar Inc. BC5500-W-DS-24
Part No.:
BC5500-W-DS-24
Datasheet:
BC5500-W-DS-24.pdf
Description:
LED ENGINE C5500 3100K 24" STRIP
Shipping
BC5500-W-DS-24 Specifications
Illumination Color:
White, Warm
Luminous Flux:
760lm
Length:
24.00" (609.6mm)
Profile (W x H):
0.83" x 0.47" (21.0mm x 12.0mm)
Power - Rated:
10.0W
Voltage - Supply:
24VDC
Features:
Cascadable
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C