Bivar Inc. BC5500-N-S-48
Part No.:
BC5500-N-S-48
Datasheet:
BC5500-N-S-48.pdf
Description:
LED ENGINE C5500 4750K 48" STRIP
Shipping
BC5500-N-S-48 Specifications
Illumination Color:
White, Neutral
Luminous Flux:
1560lm
Length:
48.00" (1219.2mm)
Profile (W x H):
0.83" x 0.47" (21.0mm x 12.0mm)
Power - Rated:
20.0W
Voltage - Supply:
24VDC
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C