Bivar Inc. BC5500-G-S-12
Part No.:
BC5500-G-S-12
Datasheet:
BC5500-G-S-12.pdf
Description:
LED ENGINE C5500 GREEN 12" STRIP
Shipping
BC5500-G-S-12 Specifications
Illumination Color:
Green
Luminous Flux:
320lm
Length:
12.00" (304.8mm)
Profile (W x H):
0.83" x 0.47" (21.0mm x 12.0mm)
Power - Rated:
5.0W
Voltage - Supply:
24VDC
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C