Pulse Electronics BBUP00453215560Y00
Part No.:
BBUP00453215560Y00
Manufacturer:
Pulse Electronics
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
BBUP00453215560Y00.pdf
Description:
FERRITE BEAD 56 OHM 1812 1LN
Shipping
BBUP00453215560Y00 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Pulse Electronics
Series:
BBUP
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
56 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
9A
DC Resistance (DCR) (Max):
10mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.067" (1.70mm)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)