Pulse Electronics BBPY00321611201Y00
Part No.:
BBPY00321611201Y00
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
BBPY00321611201Y00.pdf
Description:
FERRITE BEAD 200 OHM 1206 1LN
Shipping
BBPY00321611201Y00 Specifications
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Filter Type:
Power Line
Impedance @ Frequency:
200 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
2A
DC Resistance (DCR) (Max):
50mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.051" (1.30mm)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)