Pulse Electronics BBPY00100505800Y00
Part No.:
BBPY00100505800Y00
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
BBPY00100505800Y00.pdf
Description:
FERRITE BEAD 80 OHM 0402 1LN
Shipping
BBPY00100505800Y00 Specifications
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Impedance @ Frequency:
80 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
1.2A
DC Resistance (DCR) (Max):
90mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.024" (0.60mm)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)