Pulse Electronics BBPY00060303330Y00
Part No.:
BBPY00060303330Y00
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
BBPY00060303330Y00.pdf
Description:
FERRITE BEAD 33 OHM 0201 1LN
Shipping
BBPY00060303330Y00 Specifications
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Filter Type:
Power Line
Impedance @ Frequency:
33 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
750mA
DC Resistance (DCR) (Max):
90mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.013" (0.33mm)
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)