Advantech Corp BB-DP15-3600500DB
Part No.:
BB-DP15-3600500DB
Manufacturer:
Advantech Corp
Category:
AC DC Desktop, Wall Power Adapters
Package:
Datasheet:
BB-DP15-3600500DB.pdf
Description:
AC/DC WALL MNT ADPT 36V/36V/5V
Shipping
BB-DP15-3600500DB Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Advantech Corp
Series:
DP15-3600
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Region Utilized:
United Kingdom
Form:
Wall Mount (Class II)
Input Type:
Fixed Blade
Voltage - Input:
Voltage - Output:
36V, 36V, 5V
Current - Output (Max):
100mA, 100mA, 1A