3M BB4X24-SB/2SC-LHS
Part No.:
BB4X24-SB/2SC-LHS
Manufacturer:
3M
Category:
Splice Enclosures, Protection
Package:
Datasheet:
BB4X24-SB/2SC-LHS.pdf
Description:
WIRE SPLICE BURIED CLS 200/400PR
Shipping
BB4X24-SB/2SC-LHS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
3M
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Type:
Buried Closure Splice Kit, Re-Enterable
Number of Cable Pairs:
200 Pairs @ 22 AWG, 400 Pairs @ 24 AWG
Diameter - Inside:
4.000" (101.60mm)
Length - Overall:
30.00" (762.0mm)
Sheath Opening:
17.00" (431.8mm)