BAPI BA/VC350A-EZ-ADJ
Part No.:
BA/VC350A-EZ-ADJ
Manufacturer:
BAPI
Category:
Industrial, DIN Rail Power Supplies
Package:
Datasheet:
BA/VC350A-EZ-ADJ.pdf
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 5-24V
Shipping
BA/VC350A-EZ-ADJ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
BAPI
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Input Type:
AC or DC
Number of Outputs:
1
AC Voltage - Input:
24 ~ 28 VAC
DC Voltage - Input (Min):
31V
DC Voltage - Input (Max):
35V
Voltage - Output 1:
5 ~ 24V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output (Max):
350mA
Power (Watts):
Voltage - Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
Operating Temperature:
-40°C ~ 65°C