Infineon Technologies BAS4007WE6327BTSA1
Part No.:
BAS4007WE6327BTSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Diode Arrays
Package:
SC-82A, SOT-343
Datasheet:
BAS4007WE6327BTSA1.pdf
Description:
DIODE ARR SCHOTT 40V SOT343-3D
Shipping
BAS4007WE6327BTSA1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
Package/Case:
SC-82A, SOT-343
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Diode Configuration:
2 Independent
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
40 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
120mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 40 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):
100 ps
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 µA @ 30 V
Operating Temperature - Junction:
150°C (Max)