Infineon Technologies BAS4006WE6327HTSA1
Part No.:
BAS4006WE6327HTSA1
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
BAS4006WE6327HTSA1.pdf
Description:
DIODE ARR SCHOT 40V 120MA SOT323
Shipping
BAS4006WE6327HTSA1 Specifications
Package/Case:
SC-70, SOT-323
Diode Configuration:
1 Pair Common Anode
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
40 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
120mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 40 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):
100 ps
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 µA @ 30 V
Operating Temperature - Junction:
150°C (Max)