Infineon Technologies BAS12507WE6327HTSA1
Part No.:
BAS12507WE6327HTSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Diode Arrays
Package:
SC-82A, SOT-343
Datasheet:
BAS12507WE6327HTSA1.pdf
Description:
DIODE ARR SCHOTT 25V SOT343-3D
Shipping
BAS12507WE6327HTSA1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
Package/Case:
SC-82A, SOT-343
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Diode Configuration:
2 Independent
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
25 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
100mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
950 mV @ 35 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
150 nA @ 25 V
Operating Temperature - Junction:
150°C (Max)