TE Connectivity Laird B8965CNS
Part No.:
B8965CNS
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
B8965CNS.pdf
Description:
RF ANT 896MHZ WHIP STR NMO BASE
Shipping
B8965CNS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
896MHz
Frequency Range:
896MHz ~ 970MHz
Antenna Type:
Whip, Straight
Number of Bands:
1
VSWR:
Return Loss:
Gain:
5dBi
Power - Max:
Features:
Termination:
NMO
Ingress Protection:
IP67
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Base Mount
Height (Max):
16.000" (406.40mm)