EPCOS - TDK Electronics B86306A0143S000
Part No.:
B86306A0143S000
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
B86306A0143S000.pdf
Description:
LINE FLTR 520VAC 143A CHASS MNT
Shipping
B86306A0143S000 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Series:
B86306
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Filter Type:
Three Phase (Delta)
Configuration:
Single Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
520V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
143 A
Frequency - Operating:
50/60Hz
Applications:
Converter
Approval Agency:
Operating Temperature:
-25°C ~ 100°C
Mounting Type:
Chassis Mount
Termination Style:
Terminal Block, Wire Leads
Inductance:
340µH