EPCOS - TDK Electronics B86301U0720S000
Part No.:
B86301U0720S000
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
B86301U0720S000.pdf
Description:
LINE FILTER 520VAC 720A
Shipping
B86301U0720S000 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Series:
B86301
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Filter Type:
Three Phase (Delta)
Configuration:
Single Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
520V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
720 A
Frequency - Operating:
50/60Hz
Applications:
General Purpose
Approval Agency:
cURus
Operating Temperature:
-25°C ~ 100°C
Mounting Type:
Termination Style:
Terminal Post
Inductance:
8µH