EPCOS - TDK Electronics B85121A2105A201
Part No.:
B85121A2105A201
Package:
Axial - Threaded Terminals
Datasheet:
B85121A2105A201.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 1UF 20% 600V AXIAL
Shipping
B85121A2105A201 Specifications
Package/Case:
Axial - Threaded Terminals
Product Status:
Active
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
600V
Current:
200 A
DC Resistance (DCR) (Max):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Insertion Loss:
85dB @ 100MHz
Size / Dimension:
2.165" Dia x 1.181" L (55.00mm x 30.00mm)