EPCOS - TDK Electronics B84243A6275A000
Part No.:
B84243A6275A000
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
B84243A6275A000.pdf
Description:
LINE FILTER 530/305VAC 275A CHAS
Shipping
B84243A6275A000 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Series:
B84243
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Filter Type:
Three Phase (Delta)
Configuration:
Single Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
530V, 305V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
275 A
Frequency - Operating:
50/60Hz
Applications:
Converter
Approval Agency:
cUR, UR
Operating Temperature:
-25°C ~ 100°C