EPCOS - TDK Electronics B84143V0132R227
Part No.:
B84143V0132R227
Datasheet:
B84143V0132R227.pdf
Description:
LINE FILTER 132A CHASSIS MOUNT
Shipping
B84143V0132R227 Specifications
Series:
B84143V
Packaging:
Bulk
Configuration:
Single Stage
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
690 V
Current:
132 A
Frequency - Operating:
50 ~ 60Hz
Applications:
Converter
Approval Agency:
cURus
Operating Temperature:
Mounting Type:
Chassis Mount
Termination Style:
Terminal Block
Inductance:
0.52mH