EPCOS - TDK Electronics B84142C0400S081
Part No.:
B84142C0400S081
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
B84142C0400S081.pdf
Description:
LINE FLTR 1500VDC 600VAC CHAS
Shipping
B84142C0400S081 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Series:
B84142C
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Filter Type:
DC
Configuration:
Two Stage
Voltage - Rated DC:
1500V (1.5kV)
Voltage - Rated AC:
600V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
400 A
Frequency - Operating:
Applications:
Photovoltaic Inverter
Approval Agency:
cUR, UR
Operating Temperature:
-25°C ~ 100°C