EPCOS - TDK Electronics B84142C0320S081
Part No.:
B84142C0320S081
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
B84142C0320S081.pdf
Description:
LINE FLTR 1500VDC 320A CHASS MNT
Shipping
B84142C0320S081 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Series:
B84142C
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Filter Type:
DC
Configuration:
Two Stage
Voltage - Rated DC:
1500V (1.5kV)
Voltage - Rated AC:
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
320 A
Frequency - Operating:
50 ~ 60Hz
Applications:
Converter
Approval Agency:
cUL, cUR, UL,UR
Operating Temperature:
-25°C ~ 100°C