EPCOS - TDK Electronics B84113C0000A060
Part No.:
B84113C0000A060
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
B84113C0000A060.pdf
Description:
LINE FILTER 250VAC/VDC 6A CHASS
Shipping
B84113C0000A060 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Series:
B84113C
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Filter Type:
Single Phase
Configuration:
Two Stage
Voltage - Rated DC:
250V
Voltage - Rated AC:
250V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
6 A
Frequency - Operating:
50 ~ 60Hz