EPCOS - TDK Electronics B82805A0952A250
Part No.:
B82805A0952A250
Datasheet:
B82805A0952A250.pdf
Description:
XFMR FWD P-P DC/DC CONV 9.5UH SM
Shipping
B82805A0952A250 Specifications
Voltage - Isolation:
500VAC
Inductance @ Frequency:
9.5µH @ 50kHz
Frequency:
250kHz
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.315" L x 0.236" W (8.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.224" (5.70mm)
Footprint:
0.315" L x 0.378" W (8.00mm x 9.60mm)