EPCOS - TDK Electronics B82720S2301N040
Part No.:
B82720S2301N040
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Horizontal, 8 Gull Wing
Datasheet:
B82720S2301N040.pdf
Description:
CMC 12MH 300MA 2LN SMD
Shipping
B82720S2301N040 Specifications
Package/Case:
Horizontal, 8 Gull Wing
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
2
Impedance @ Frequency:
Current Rating (Max):
12 mH @ 10 kHz
DC Resistance (DCR) (Max):
300mA
Voltage Rating - DC:
1.1Ohm (Typ)
Voltage Rating - AC:
Operating Temperature:
250V
Ratings:
-40°C ~ 125°C