EPCOS - TDK Electronics B82720A2601N040
Part No.:
B82720A2601N040
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Horizontal, 4 PC Pin
Datasheet:
B82720A2601N040.pdf
Description:
CMC 4.4MH 600MA 2LN TH
Shipping
B82720A2601N040 Specifications
Package/Case:
Horizontal, 4 PC Pin
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
2
Impedance @ Frequency:
Current Rating (Max):
4.4 mH @ 10 kHz
DC Resistance (DCR) (Max):
600mA
Voltage Rating - DC:
400mOhm (Typ)
Voltage Rating - AC:
Operating Temperature:
250V
Ratings:
-40°C ~ 125°C