EPCOS - TDK Electronics B82504WA16
Part No.:
B82504WA16
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Datasheet:
B82504WA16.pdf
Description:
CMC 120UH 16A 2LN CHAS MNT
Shipping
B82504WA16 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Package/Case:
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
2
Impedance @ Frequency:
Current Rating (Max):
120 µH @ 100 kHz
DC Resistance (DCR) (Max):
16A
Voltage Rating - DC:
19mOhm (Typ)
Voltage Rating - AC:
600V
Operating Temperature:
500V