EPCOS - TDK Electronics B82503UE1
Part No.:
B82503UE1
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
B82503UE1.pdf
Description:
CMC 25UH 15A 2LN TH
Shipping
B82503UE1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Package/Case:
Vertical, 4 PC Pin
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
2
Impedance @ Frequency:
Current Rating (Max):
25 µH @ 100 kHz
DC Resistance (DCR) (Max):
15A
Voltage Rating - DC:
15mOhm (Typ)
Voltage Rating - AC:
450V
Operating Temperature:
400V