EPCOS - TDK Electronics B78476A8317A003
Part No.:
B78476A8317A003
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Pulse Transformers
Package:
Datasheet:
B78476A8317A003.pdf
Description:
PULSE XFMR 1CT:1CT 350UH
Shipping
B78476A8317A003 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Transformer Type:
LAN 10/100/1000 Base-T
Inductance:
350µH
ET (Volt-Time):
Turns Ratio - Primary:Secondary:
1CT:1CT
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.693" L x 0.476" W (17.60mm x 12.10mm)
Height - Seated (Max):
0.228" (5.80mm)
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C