EPCOS - TDK Electronics B78302A2402A003
Part No.:
B78302A2402A003
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Switching Converter, SMPS Transformers
Package:
Datasheet:
B78302A2402A003.pdf
Description:
XFMR 3MH SMD
Shipping
B78302A2402A003 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Series:
B78302
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Type:
Applications:
Intended Chipset:
Chipset Manufacturer:
Voltage - Primary:
Voltage - Auxiliary:
Voltage - Isolation:
Inductance @ Frequency:
3mH @ 50kHz
Frequency:
50kHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.307" L x 0.264" W (7.80mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max):
0.264" (6.70mm)
Footprint:
0.346" L x 0.264" W (8.80mm x 6.70mm)