EPCOS - TDK Electronics B73180A0101M199
Part No.:
B73180A0101M199
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Batteries Rechargeable (Secondary)
Package:
Datasheet:
B73180A0101M199.pdf
Description:
BATT LITH CER 1.5V EIA1812
Shipping
B73180A0101M199 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Series:
CeraCharge™
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Battery Chemistry:
Lithium Ceramic
Battery Cell Size:
EIA1812
Voltage - Rated:
1.5 V
Capacity:
100µAh
Size / Dimension:
0.173" L x 0.118" W x 0.043" H (4.40mm x 3.00mm x 1.10mm)