Automation Components, Inc. B5-CH4-100L-O-X
Part No.:
B5-CH4-100L-O-X
Manufacturer:
Automation Components, Inc.
Category:
Gas Sensors
Package:
Datasheet:
B5-CH4-100L-O-X.pdf
Description:
SENSOR METHANE
Shipping
B5-CH4-100L-O-X Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Automation Components, Inc.
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Type:
Methane (CH4)
Oxygen Range:
Accuracy:
Output:
1V ~ 5V, 2V ~ 10V, 4mA ~ 20mA, RS485
Operating Temperature:
-10°C ~ 50°C
Voltage - Supply:
15VAC ~ 24VAC, 18VDC ~ 30VDC
Current - Supply:
300mA