EPCOS - TDK Electronics B59881C0135A070
Part No.:
B59881C0135A070
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
PTC Thermistors
Package:
Disc, 6.5mm Dia x 5.0mm W
Datasheet:
B59881C0135A070.pdf
Description:
SENSOR PTC 70OHM 25% DISC
Shipping
B59881C0135A070 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Series:
B598x1
Package/Case:
Disc, 6.5mm Dia x 5.0mm W
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Resistance @ 25°C:
70 Ohms
Resistance Tolerance:
±25%
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C