EPCOS - TDK Electronics B59100C50A70
Part No.:
B59100C50A70
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
PTC Thermistors
Package:
Disc, 4.0mm Dia x 3.5mm W
Datasheet:
B59100C50A70.pdf
Description:
SENSOR PTC 100OHM RADIAL
Shipping
B59100C50A70 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Series:
B59100
Package/Case:
Disc, 4.0mm Dia x 3.5mm W
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Resistance @ 25°C:
100 Ohms
Resistance Tolerance:
Operating Temperature:
90°C ~ 150°C