EPCOS - TDK Electronics B57237S0600M000
Part No.:
B57237S0600M000
Datasheet:
B57237S0600M000.pdf
Description:
ICL 60 OHM 20% 2A 15MM
Shipping
B57237S0600M000 Specifications
Series:
S237
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
R @ 25°C:
60 Ohms
Tolerance:
±20%
Current - Steady State Max:
2 A
R @ Current:
660 mOhms
Diameter:
0.591" (15.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)