EPCOS - TDK Electronics B57236S0800M051
Part No.:
B57236S0800M051
Datasheet:
B57236S0800M051.pdf
Description:
ICL 80 OHM 20% 1.6A 11.5MM
Shipping
B57236S0800M051 Specifications
Series:
S236
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
R @ 25°C:
80 Ohms
Tolerance:
±20%
Current - Steady State Max:
1.6 A
R @ Current:
861 mOhms
Diameter:
0.453" (11.50mm)
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)