EPCOS - TDK Electronics B57153S0200M000
Part No.:
B57153S0200M000
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Inrush Current Limiters (ICL)
Package:
Datasheet:
B57153S0200M000.pdf
Description:
ICL 20 OHM 20% 1.6A 8.5MM
Shipping
B57153S0200M000 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Series:
S153
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
R @ 25°C:
20 Ohms
Tolerance:
±20%
Current - Steady State Max:
1.6 A
R @ Current:
0.528 Ohms
Diameter:
0.335" (8.50mm)
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)