Knowles Dielectric Labs B479KB0S
Part No.:
B479KB0S
Manufacturer:
Knowles Dielectric Labs
Category:
RF Filters
Package:
3-SMD, No Lead
Datasheet:
B479KB0S.pdf
Description:
AFL10099
Shipping
B479KB0S Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Knowles Dielectric Labs
Series:
Package/Case:
3-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Frequency:
47.9GHz Center
Bandwidth:
1GHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
4.25dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.250" L x 0.080" W (6.35mm x 2.03mm)
Height (Max):
0.085" (2.15mm)