EPCOS - TDK Electronics B43890C5226M002
Part No.:
B43890C5226M002
Datasheet:
B43890C5226M002.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL TH
Shipping
B43890C5226M002 Specifications
Series:
B43890
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
15000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-25°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency:
588 mA @ 100 kHz
Impedance:
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:
0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max):
1.654" (42.00mm)