EPCOS - TDK Electronics B43888G4335M000
Part No.:
B43888G4335M000
Datasheet:
B43888G4335M000.pdf
Description:
CAP ALUM 350V POLAR
Shipping
B43888G4335M000 Specifications
Series:
B43888
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
350 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
8000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-25°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency:
260 mA @ 100 kHz
Impedance:
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.630" (16.00mm)