EPCOS - TDK Electronics B43866W3226M
Part No.:
B43866W3226M
Datasheet:
B43866W3226M.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 300V RADIAL TH
Shipping
B43866W3226M Specifications
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
300 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
8.4Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:
Ripple Current @ High Frequency:
310 mA @ 100 kHz
Impedance:
1.77 Ohms
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:
0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.866" (22.00mm)