EPCOS - TDK Electronics B43858B5336M003
Part No.:
B43858B5336M003
Datasheet:
B43858B5336M003.pdf
Description:
CAP ALUM 450V POLAR
Shipping
B43858B5336M003 Specifications
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-25°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency:
780 mA @ 100 kHz
Impedance:
1.4 Ohms
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Size / Dimension:
0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max):
1.319" (33.50mm)