EPCOS - TDK Electronics B43858B5335M008
Part No.:
B43858B5335M008
Datasheet:
B43858B5335M008.pdf
Description:
CAP ALUM 450V POLAR
Shipping
B43858B5335M008 Specifications
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-25°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency:
130 mA @ 100 kHz
Impedance:
9 Ohms
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.866" (22.00mm)