EPCOS - TDK Electronics B43858A9685M001
Part No.:
B43858A9685M001
Datasheet:
B43858A9685M001.pdf
Description:
CAP ALUM 400V POLAR
Shipping
B43858A9685M001 Specifications
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-25°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency:
270 mA @ 100 kHz
Impedance:
3.5 Ohms
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:
0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max):
1.063" (27.00mm)