EPCOS - TDK Electronics B43821F5225M006
Part No.:
B43821F5225M006
Datasheet:
B43821F5225M006.pdf
Description:
CAP ALUM 450V POLAR
Shipping
B43821F5225M006 Specifications
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
97Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.:
3000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency:
28 mA @ 120 Hz
Lead Spacing:
0.138" (3.50mm)
Size / Dimension:
0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.531" (13.50mm)