EPCOS - TDK Electronics B43821F2335M006
Part No.:
B43821F2335M006
Datasheet:
B43821F2335M006.pdf
Description:
CAP ALUM 250V POLAR
Shipping
B43821F2335M006 Specifications
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
250 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
56Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.:
3000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency:
50 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
Impedance:
22 Ohms
Lead Spacing:
0.138" (3.50mm)
Size / Dimension:
0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.512" (13.00mm)